Haber

Otogar çalışanı cinayetinde 10 tutuklama

İddiaya göre Yüreğir Otogarı’nda kadrolu olarak çalışan Göksel Onmaz, Vural Çural Güçlü’nün (31) kısa süre önce Ömer Y.’ye (49) devrettiği işyeri için her iki taraftan 500 bin lira haraç istedi. Güçlü ve Ömer Y. parayı vermeyi reddedince Onmaz, “Sizin burada ekmek yemenize izin vermem” tehdidinde bulundu. Tehdit sonrası Güçlü ve 6 arkadaşı, 12 Temmuz’da Onmaz ile görüşmek istedi. Bu sırada çıkan tartışma, kargaşaya dönüştü. Güçlü’nün arkadaşları Hayrettin Karaoğlu (26), Oğuzhan Biçer (25) ve Yusuf Zeren (21) tabancayla Onmaz’a ateş etti. Göksel Onmaz hayatını kaybederken, zanlılar kaçtı. Onmaz’ın tabancayla vurulduğu anlar kameralara yansıdı.

TARTIŞMA YASTIK İLE BAŞLADI

Polis, Ceyhan ilçesinde bir evde saklanırken kaçan 3 zanlıyı yakaladı. Güçlü ile kavga ettikleri belirlenen Fırat Şen (21), Muhammet Kaş (22) ve Cengiz Akarmut (32) Yüreğir ilçesinde gözaltına alındı. Polis soruşturmalarında; Göksel Onmaz’ın küfür ettiğini iddia eden ve tartışmaya neden olan 7 zanlı tutuklandı.

Operasyonda olayla ilgili olduğu belirlenen Fikri Can Avcı (25), Anıl Gündüz (35) ve Serdar Baksi (47) de gözaltına alındı. Onun sözleriyle; Olayı anlamadıklarını belirten 3 zanlı, hemen tutuklandı. Soruşturma devam ediyor.

derikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu