Haber

KMÜ, Kahramanmaraş’ta aşevi kurdu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), deprem felaketinde zarar gören vatandaşlar için Kahramanmaraş’ta aşevi kurdu.

Karaman Valiliği koordinasyonunda yürütülen yardım çalışmaları kapsamında KMÜ’nün Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde kurduğu aşevinde depremde zarar gören vatandaşlara günde iki öğün sıcak yemek verilecek.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci ile aşevinin kurulduğu Türkoğlu’na gitti.

KMÜ’nün yardım faaliyetlerine ilişkin yazılı açıklama yapan Rektör Gavgalı, Türkiye’nin tarihinin en büyük felaketini yaşadığını belirtti.

Bu felaketten zarar gören vatandaşlar için devlet ve millet olarak hızla harekete geçtiklerini ifade eden Gavgalı, şunları kaydetti:

“Yardım kampanyaları, bölgede ikamet eden öğrencilerimizin talep ve ihtiyaçlarının karşılanması, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde ilimize kazandırılması, deprem ihtiyaçlarının karşılanması konularında çok çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Karaman’a gelen mağdurlar.Bugün Valiliğimiz koordinasyonunda Karamanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi’nde aşevi kurduk.Bu aşevinde vatandaşlarımıza günde iki öğün yemek vereceğiz. Allah’ın izniyle devletimizin büyüklüğü ve milletimizin gayretiyle bu zor günleri hep birlikte atlatacağız, yaralarımızı hep birlikte saracağız.”

habergudul.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu