Haber

Filistin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü: İsrail ve ABD’nin başka seçeneği yok

Filistin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Nabil Abu Rudeyne, askeri ve güvenlik analizlerinin başarısızlığının kanıtlandığını belirterek, “İsrail ve ABD yönetiminin saldırıları durdurup işgale son vermekten başka seçeneği yok.” söz konusu.

Abu Rudeyne, Filistin’in resmi haber ajansı WAFA’da yayınlanan açıklamasında, İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Filistin topraklarında gerçekleştirdiği saldırılara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Abu Rudeyne açıklamasında şunları söyledi:

“Gazze ve Batı Şeria’da her gün devam eden kanlı baskınlara, Gazze’deki hastanelerin boşaltılıp yıkılmasına rağmen ABD yönetiminin İsrail saldırılarını durdurmaya yönelik uluslararası çabalara hala engel olmasına şaşırdığımızı ifade ediyoruz.”

ABD yönetimine “sorumluluklarını yerine getirmeye ve Filistin halkına yönelik soykırımı durdurmaya” çağrıda bulunan Abu Rudeyne, şunları söyledi:

“İsrail ve ABD yönetiminin saldırıları durdurmak ve işgali sona erdirmekten başka seçeneği yoktur. Çünkü tüm Filistin topraklarında kaos yaratmayı ve bölgeyi sonsuz savaşlara sürüklemeyi amaçlayan bu çılgın kampanya herkesi yakacak ve hiç kimse yapamayacak. ondan kaçmayı başarabilir.”

Saldırının kimseye huzur ve güvenlik getirmeyeceği, aksine tüm bölgede kontrol edilemez bir durum yaratacağı uyarısında bulunan Abu Rudeyne, “Askeri ve güvenlik çözümlerinin başarısızlığı kanıtlanmıştır.” belirtti.

Abu Rudeyne, tek çözümün “İsrail işgaline son vermek ve Filistin halkının uluslararası meşruiyet ve uluslararası hukuka uygun özgürlük ve bağımsızlık hakkını tanımak” olduğunu vurguladı.

haber-yerkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu