Haber

Erdoğan’ın zaferi Çanakkale’de kutlandı

Erdoğan’ın zaferi Çanakkale’de kutlandı

ÇANAKKALE – Çanakkale’de AK Partililer ve vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi olmayan seçim zaferini iskele meydanında kutladı.

Türkiye’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turunun ve oy sayım işlemlerinin sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim zaferi AK Parti İl Başkanlığı’nda davul ve zurnalarla kutlandı. AK Parti İl Başkanlık binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan AK Parti İl Başkanı Naim Makas, “Cumhurbaşkanımızın açık ve orta bir oyla Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı seçildiğini görüyoruz. Gurur duyuyoruz. Yüzyıl gibi bir perspektif çizen Cumhurbaşkanımızın Cumhurbaşkanlığı’nı taçlandırmasıyla birlikte Türkiye, yeni yarınlara, yeni bir geleceğe bir kez daha ışık tutacaktır. Türkiye’yi geleceğe taşıyacak olan bir Türkiye vizyonu ve bu amaçla yeni bir Türkiye vizyonu inşa ettik” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Ağır ise, “Bugün 28 Mayıs, Cumhuriyet tarihimizde millet iradesine ilk darbe olan 27 Mayıs darbesinin 73. Milletle birlikte Vatan için çalışan emektar Şehit Başbakan Adnan Menderes ve Hasan Polatkan’a, “Meslektaşı olmaktan gurur duyduğum Çanakkale Demokrasi Milletvekili Fatin Rüştü Zorlu’yu minnet ve şükranla anıyor, saygıyla anıyorum.” aziz hatıraları önünde saygıyla. İnanıyorum ki Büyük Türk Milleti kendisini katledenlerin bugünkü eklerine en güzel cevabı sandıkta vermiştir” dedi.

Daha sonra AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Yavaş ve partilileri parti binası önünde zaferi zurna ve zurna eşliğinde kutladı. Konvoy ile Çanakkale’yi gezdi. Resmi olmayan sonuçlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim zaferini kutladı. AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Sarfiyat, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, yönetim kurulu üyeleri, Hanımlar ve Gençlik Kolları yönetimi, kendilerini bekleyen partililer ve vatandaşlar karşıladı. İskele meydanında meşaleler yakan partililer ve vatandaşlar, ellerinde Türk ve AK Parti Bayraklarıyla “Recep Tayyip Erdoğan” sloganları atarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı resmi olmayan sonuçlardan dolayı tebrik etti.

Kutlamaların gece boyunca sürmesi bekleniyor.

haber-suluova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu